Pridané: 30. septembra 2015 | Autor: admin

Ako si ideálne zariadiť spálňu?

Spálňa je našou malou pevnosťou. Poskytuje nám priestor na spánok, relax, na skladovanie našich vecí či na ranné prípravy pred vyrazením do práce alebo školy. V spálni však bude všetko fungovať tak ako má len v prípade, ak bude ideálne zariadená. A ideálne znamená pohodlne, funkčne a štýlovo zároveň.

 

Dbajte na dostatočne pevnú a stabilnú posteľ

Základom každej spálne je kvalitná posteľ. Pri jej kúpe sa nepozerajte len na cenu, ale aj na charakteristiky jej konštrukcie. Príliš slabá kostra postele totiž nemusí byť dostatočne stabilná, a tak vám počas spánku neposkytne potrebnú oporu tela. Minimálna hrúbka základného materiálu v prípade drevených postelí je preto odporúčaná na aspoň 25 mm, optimálne však nad 30 mm. Pozor si dávajte aj na kovanie, ktoré je základom pre vysokú životnosť postele. Vyhýbajte sa posteliam s lacnými plechovými či dokonca plastovými spojmi a uprednostnite tie s naozaj silným kovaním s možnosťou dotiahnutia. Vaša posteľ tak nikdy nebude vŕzgať, pretože prípadné povolenie spojov môžete kedykoľvek napraviť. Posteľ kupovaná s ohľadom na spomínané konštrukčné požiadavky vytvorí ideálne podmienky pre rošt a matrac, ktoré tak budú spoločne výborne pracovať a vám poskytovať len to najväčšie pohodlie.

 

Vstavané skrine nahradia všetok úložný nábytok

Ak máme vybranú posteľ, pri zariaďovaní spálne môžeme pokročiť k ďalšiemu kroku, a to k voľbe úložných priestorov. Tu máte na výber dve základné možnosti – buď si kúpite veľkú šatníkovú skriňu a k nej komodu, alebo všetok nábytok schováte do jedného vo forme vstavanej skrine. Tá výborne zužitkuje ponúknutú rozlohu spálne a vytvorí z nej veľkokapacitné úložné priestory doslova na všetko. Do skrine sa zmestí kompletná výbava vášho oblečenia, doplnkov, prípadne obuvi, ale aj mnohé sezónne veci či akékoľvek domáce potreby, pre ktoré ste doteraz nenašli svoje miesto. Vstavané skrine tak zo spálne spravia veľmi funkčnú a atraktívnu miestnosť, ktorá sa stane nielen vašou oázou pokoja a oddychu, ale aj centrálnym úložným priestorom vašej domácnosti.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.