Pridané: 3. mája 2012 | Autor: admin

Člny a ich špecifikácia

Ak sa práve obzeráte po novom člne, určite vám príde vhod zopár informácií, ktoré vám s výberom pomôžu. Pozrime sa spolu na to, ako si vybrať nafukovací čln alebo raft, ktorý vám bude plnohodnotne slúžiť dlhé roky bez akýchkoľvek kombinácií.

Kvalita

Pri tomto druhu výrobku je nutné zamerať sa na dostatočnú kvalitu, ktorá určuje jeho životnosť. Najdôležitejšia je predovšetkým kvalita spracovania spojov a techniky použité na jeho výrobu. Najlepším riešením je preto siahnuť po osvedčenom výrobcovi, ktorý sa zameriava na výrobu tohto druhu tovaru. Skúsenosti pri výrobe sú naozaj neoceniteľné a čínsky rýchlo výrobcovia im nemôžu v žiadnom prípade konkurovať.

Vlastnosti

Dôležité je sledovať všetky informácie, ktoré sú pri danom výrobku uvedené. Dobre sa pozrite na hrúbku stien nafukovacieho člnu alebo raftu. Tá sa začína niekde na hranici okolo 0,5 milimetra.  Kvalitnejšie člny  majú hrúbku stien väčšiu ako 0,8 milimetra. Je dobré siahnuť po člne s viacerými komorami. To zaručí vyššiu bezpečnosť. Ak sa náhodou poškodí stena jednej komory a unikne z nej vzduch, stále je možné plavbu dokončiť s pomocou zostávajúci komôr. Kvalitné člny majú 3 alebo viac komôr.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.