Pridané: 28. augusta 2015 | Autor: admin

LED svietidlá a ich hlavné výhody

LED svietidlá prežívajú v poslednej dobe obrovský boom. A niet sa čomu čudovať. Ľudia sa v súčasnosti orientujú na úsporné riešenia, ktoré im prinesú rovnaký komfort ako oveľa drahšie alternatívy. LED osvetlenie ponúka naozaj výborné vlastnosti za zlomok prevádzkovej ceny oproti iným zdrojom svetla. Zoznámte sa s jeho hlavnými výhodami, ktoré určite aj váš presvedčia, aby ste LED svietidlá zvolili aj do svojej domácnosti.

 

LED žiarovky nespôsobujú žiadne zbytočné straty energie

Bežné žiarovky, či žiarivky si vyžadujú vysoký príkon energie. Avšak len malá časť je použitá na premenu tejto energie na svetlo. Častokrát viac ako 90% príkonu žiarovky sa vyžiari ako teplo, ktoré predstavuje zbytočné energetické straty. Naopak, LED žiarovky pracujú naozaj efektívne a na teplo menia len zanedbateľnú časť energie. Aj preto nepotrebujú silné príkony. Bežnú 100 W žiarovku či 25 W žiarivku plnohodnotne nahradí len 10 W LEDka. Úspora energie je preto značná, v porovnaní s klasickými žiarovkami až 9-násobná.

 

Extrémna životnosť, na ktorú nevplýva počet rozsvietení

Energetická efektívnosť však nie je jedinou výhodou LED svietidiel. Druhou najpodstatnejšou je naozaj obrovská životnosť. Kým bežná žiarovka vám v tom najlepšom prípade vydrží svietiť do 1 000 hodín, výrobcovia LED žiaroviek garantujú ich prevádzku až po dobu 10 000 až 50 000 hodín svietenia. Navyše, životnosť LED žiaroviek neovplyvňuje počet rozsvietení tak, ako je to u úsporných žiariviek. LEDky preto môžete umiestniť aj na miesta, kde je potrebné svetlo neustále vypínať a zapínať.

 

Prirodzená farba svetla

LED svietidlá produkujú oveľa prirodzenejšie žiarivé spektrum ako iné svietidlá využívajúce žiarovky, halogénky či žiarivky. To je veľmi podobné dennému svetlu. LED žiarovky rovnako nevyžarujú infračervené alebo UV žiarenie, vďaka čomu sú ideálne aj na osvietenie expozícií v galériách či múzeách.

 

LED systémy sú najekologickejším prevedením osvetlenia

Nakoniec nesmieme zabúdať, že LED svietidlá sú šetrné k prírode. Predstavujú najekologickejší spôsob osvetlenia, a to z dôvodu nízkej spotreby, extrémnej životnosti a absencií akýchkoľvek ťažkých kovov bežne vyskytujúcich sa v iných zdrojoch svetla.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.