Pridané: 11. marca 2012 | Autor: admin

Tatranský profil

Tatranský profil je drevený obklad určený pre montáž  na steny interiérov, podhľady a fasády rodinných domov. Pre exteriér je nutné naniesť vhodnú povrchovú úpravu, ktorá zaručí odolnosť voči poveternostným podmienkam. Ako vhodné ošetrenie sa odporúča impregnácia odpudzujúca červotoče a vlhkosť a následné prelakovanie. Pre interiér sa povrchová úprava nevyžaduje a je možné použitie obkladu v základnom stave.

Materiál

Na výrobu tatranského profilu sa zväčša používa smrekové alebo borovicové drevo. Toto surové drevo prechádza sušením. Po dosiahnutí požadovaného stupňa vlhkosti sa môže pristúpiť k opracovania dreva do požadovaného tvaru. Je veľmi dôležitá dôkladnosť opracovania. Iba tak je zaručená jednoduchá a bezproblémová montáž tohto druhu dreveného obkladu.  Drevený obklad tatranský profil je typický hlavne svojim vzorom označovaným ako perodrážka. Označuje to jeho základný princíp, na jednej strane je pero, na druhej je drážka. Tieto do seba dokonale zapadajú a tak dokážu vytvoriť jednoliaty celok.

Cena tatranského profilu

Cena tatranského profilu sa líši od stupňa kvality dreva a tiež od hrúbky profilu. Najčastejšie sa stretávame s hrúbkou od  10 do 15 mm, kde cena začína na 2,5 € za meter štvorcový.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.