Pridané: 1. júla 2012 | Autor: admin

Turistika znovu v kurze

Aj v týchto teplých letných dňoch sa dostáva do popredia záľuba, ktorá sa stala koníčkom viacerých z nás. Reč je o turistike, ktorá je ideálnym spôsobom, ako sa v lete, počas horúčav, ochladiť v priestoroch lesa.  Dnes si povieme niečo o tom, ako túto praktickú záľubu trocha oživiť.

 

Choďte rýchlejšie

Prejdite dlhšiu trasu a choďte rýchlejšie. Nie, to nie je rozkaz ani návrh na to, ako si turistiku lepšie užiť. Je to iba výsledok turistickej pomôcky, ktorú nazývame:  trekingové palice.  Takúto turistiku s trekingovými palicami potom voláme Nordic walking.

 

Nordic walking

Dalo by sa povedať, že sa jedná o akýsi druh športu. Typické pre neho sú práve už spomínané trekingové palice. Tie by sa mali vyberať zodpovedne, hlavne pre začiatočníkov. Nesprávnym výberom by ste mohli získať veľmi zlé návyky. Navyše lacné napodobeniny nie sú často krát bezpečné a neposkytujú dostatočnú oporu pri chôdzi a kolíznych situáciách. Preto je vždy dobré nakupovať v špecializovaných predajniach, kde vám odborne poradia. Nakupovať môžete samozrejme aj na Internete v online obchodoch. Pred kúpou je ale dobré si naštudovať potrebné informácie.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.